Kompensuojami akinių lęšiai - tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Ortoptikos centras primena, kad gyventojams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, dalis akinių lęšių kainos gali būti kompensuojama.

Akinių lęšiai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis tiek vaikams, tiek suaugusiems pacientams kompensuojami ir išduodami tokia tvarka:

Pacientas, norėdamas pasinaudoti šia kompensacija, pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris išduos siuntimą gydytojo oftalmologo konsultacijai.

Gydytojui oftalmologui, dirbančiam sveikatos priežiūros įstaigoje, nustačius, kad geriau reginčiosios akies aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,4 regėjimo aštrumo, išrašomas kompensuojamasis receptas, t.y. jau su akiniais, geriau matanti akis negali matyti daugiau nei ketvirtą eilutę nuo viršaus raidžių lentelėje.

Vaikams pagal gydytojų receptus akinių lęšiai kompensuojami ne dažniau kaip kartą per metus, o suaugusiems pacientams – kartą per dvejus metus. Kompensuojamoji suma vaikams siekia 39 eurus, suaugusiems – 78 eurus.

Norint įsigyti kompensuojamus akinių lęšius Ortoptikos centre, reikia pateikti kompensuojamųjų vaistų pasą, kurio 3 formos recepto blanke išrašyti akinių lęšiai, bei apdraustojo, kuriam išduotas kompensuojamųjų vaistų pasas, asmens dokumentą su nuotrauka, vaikams – vaiko gimimo liudijimą.

 

Ortoptikos centras yra sudaręs sutartis su Vilniaus, Kauno, Jovanos ir Ukmergės Teritorinėmis ligonių kasomis kompensuojamiems akinių lęšiams įsigyti.