Kompensuojami akinių lęšiai - tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Ortoptikos centras primena, kad gyventojams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, dalis akinių lęšių kainos gali būti kompensuojama.

Akinių lęšiai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis tiek vaikams, tiek suaugusiems pacientams kompensuojami ir išduodami tokia tvarka:

Pacientas, norėdamas pasinaudoti šia kompensacija, pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris išduos siuntimą gydytojo oftalmologo konsultacijai.

Gydytojui oftalmologui, dirbančiam sveikatos priežiūros įstaigoje, nustačius, kad geriau reginčiosios akies aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,5 regėjimo aštrumo, išrašomas kompensuojamasis receptas, t.y. jau su akiniais, geriau matanti akis negali matyti daugiau nei penktą eilutę nuo viršaus raidžių lentelėje.

Vaikams pagal gydytojų receptus akinių lęšiai kompensuojami ne dažniau kaip kartą per metus, o suaugusiems pacientams – kartą per dvejus metus. Kompensuojamoji suma vaikams siekia 40 eurų, suaugusiems – 80 eurų.

Norint įsigyti kompensuojamus akinių lęšius Ortoptikos centre, reikia pateikti akinių lęšiams  skirtą siuntimą (forma E027 ir E025 arba forma 027/a ir 025/a). Akinių lęšių skyrimo diagnozė -Z46.0 Akinių ir kontaktinių lęšių parinkimas ir pritaikymas.

  • Akinių lęšiams taikoma paciento priemoka už technologinius ypatumus.

Ortoptikos centras yra sudaręs sutartis su Vilniaus, Kauno, Jovanos Teritorinėmis ligonių kasomis kompensuojamiems akinių lęšiams įsigyti.

Produktų katalogas: Ortoptikos Centro prekių katalogas