Ortoptikos centro garantijos ir grąžinimo sąlygos

Ortoptikos centro ir mūsų partnerių optikos gaminiai yra unikalaus dizaino ir kokybiško meistriškumo derinio rezultatas.

Mūsų įsipareigojimas teikti išskirtinį klientų aptarnavimą nesibaigia, kai paliekate parduotuvę. 

Galite būti tikri, kad įsigyję kokybišką produktą už puikią kainą, tuo pačiu galėsite mėgautis nemokamomis akinių priežiūros paslaugomis be jokių apribojimų. Mes priveršime varžtelius, atsilaisvinusius dėl natūralaus nusidėvėjimo, sureguliuosime ir pakeisime nosies pagalvėles ir suteiksime jūsų akiniams nemokamą valymą ultragarsinėje vonelėje.

Korekcinių akinių grąžinimas

Mūsų įsipareigojimas kokybei užtikrina, kad jūsų korekciniai akiniai būtų pagaminti optometrinių matavimų pagrindu individualiai jums ir sukurti jūsų unikaliems asmeniniams poreikiams tenkinti.

Vadovaujantis LR ūkio ministro 2001m. birželio 29d. įsakymu Nr. 217 „Dėl daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo“ patvirtintomis daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklėmis, pirkėjo reikalavimas pakeisti nusipirktą prekę analogiškomis prekėmis arba grąžinti sumokėtus pinigus, jeigu pirkėjui nepatinka nusipirktos prekės forma, dydis, spalva, modelis ar komplektiškumas gali būti tenkinamas tik pardavėjui sutikus įsigijus tokias prekes.

Ortoptikos centro kokybiškos optikos prekės nekeičiamos ir pinigai už kokybiškas optikos prekes negrąžinami.

Mažmeninės prekybos taisyklės išskiria negrąžinamų daiktų sąrašą priskiriamų optikos prekėms (kodai pagal Kombinuotąją nomenklatūrą – 9001–9033):

9001 30 00 Kontaktiniai lęšiai
9001 40 Stikliniai akinių lęšiai:
9001 40 20 Neskirti regėjimui koreguoti; Skirti regėjimui koreguoti; Kurių abi pusės apdorotos:
9001 40 41 Vieno židinio
9001 40 49 Kiti
9001 40 80 Kiti

9001 50 Akinių lęšiai iš kitų medžiagų:
9001 50 20 Neskirti regėjimui koreguoti
Skirti regėjimui koreguoti:
Kurių abi pusės apdorotos:

9001 50 41 Vieno židinio
9001 50 49 Kiti
9001 50 80 Kiti
9001 90 00 Kiti
003 Regėjimo korekcijos akinių, apsauginių (arba tamsių) akinių arba panašūs rėmeliai ir aptaisai bei jų dalys:
Rėmeliai ir aptaisai:
9003 11 00 Iš plastikų
9003 19 00 Iš kitų medžiagų
9003 90 00 Dalys
9004 Regėjimo korekcijos akiniai, apsauginiai (arba tamsūs) akiniai arba kiti akiniai:
9004 10 Akiniai nuo saulės:
9004 10 10 Su optiškai apdorotais lęšiais; kiti:
9004 10 91 Su plastikiniais lęšiais
9004 10 99 Kiti
9004 90 Kiti
9004 90 10 Su plastikiniais lęšiais
9004 90 90 Kiti

Optikos prekių sąrašas gali būti nuolatos atnaujinamas, papildomas ar keičiamas atsižvelgiant į tuo  metu galiojančiais Lietuvos Respublikos įstatymais.

Garantijos teikimo sąlygos

Prekių, priskiriamų optikos prekėms, pardavimo metu, Ortoptikos centro pirkėjams pageidaujant, žodžiu suteikiama informacija apie parduodamų prekių bei atskirų prekių grupių garantines sąlygas.

Garantinių įsipareigojimų terminas pradedamas skaičiuoti nuo tinkamos kokybės prekės perdavimo pirkėjui dienos. Kartu su prekėmis pirkėjui įteikiama visa būtina dokumentacija, įskaitant prekių naudojimo ir priežiūros instrukcija.

Visiems Ortoptikos centre įsigytiems iš specialios vardinių akinių kolekcijos rėmeliams taikoma 24 mėn gamintojo garantija. Įprastiems aukštos klasės akinių rėmeliams taikoma 12 mėn. gamintojo garantija *(žr. Korekcinių akinių gamybos užsakymo lapas – garantijos registras).

Optikos prekių kokybės garantija galioja defektams, tokiems kaip rėmelio atsiskyrimas ar lupimasis, atsiradusiems dėl nekokybiškų medžiagų ar gamybos defektų.

Akinių defektai, atsiradę kuomet yra netinkama korekcinių akinių priežiūra, netinkamas naudojimas ar lęšių valymas su tam neskirtomis priemonėmis.**(žr. Akinių naudojimo instrukcija), nelaimingas atsitikimas ar rėmelio deformacija, negali būti laikomi garantiniu įvykiu.

Bendras natūralus akinių nusidėvėjimas, toks kaip sumažėjęs rėmo blizgesys, natūralus spalvų ir medžiagų pokytis, įbrėžimai tiek ant rėmo, tiek ant lęšių nėra garantinis įvykis, net ir garantiniam laikotarpiui nepasibaigus, nes tai nelaikoma gamintojo kaltė.

Ortoptikos centras atkreipia dėmesį, kad mechaniškai pažeisti akinių rėmeliai išskirtinėmis sąlygomis yra taisomi, keičiamos jų detalės pirkėjui palankiausiomis sąlygomis naudojant originalias detales.

Kokybiškas akinių lęšių išpjovimas ir įdėjimas į akinių rėmelį yra labai svarbus matymo kokybei. Mūsų įsipareigojimas yra pasiūlyti jums aukščiausios kokybės produktus ir paslaugas, tad korekcinių lęšių įdėjimui suteikiame 3 mėn. garantija.

Atkreipiame dėmesį, kad mūsų Ortoptikos salonuose įsigytiems berėmiams ar pusiau berėmės konstrukcijoms akiniams, kurie buvo pagaminti naudojant neprilygstamą atsparumą smūgiams, skilimams ir dūžiams atsparų stiklą suteikiamos išskirtinės garantijos (teirautis optikos salonų darbuotojų). Tačiau, pabrėžiame, akinių lęšių lūžis arba nuskilimas dėl neatsargumo nėra garantinis įvykis.

Kitoms prekėms taikomos garantijos –  kaip numatyta tuo metu galiojančiuose LR įstatymuose ir teisės aktuose.

**(Korekcinių akinių naudojimo instrukcija:

 1. Korekcinius akinius naudokite tik pagal paskirtį;
 2. Ne nuolatos dėvimus akinius patartina laikyti dėkle;
 3. Nenešiojamus akinius dėkite lęšiais į viršų taip, kad bet kokie kiti daiktai nesiliestų prie akinių lęšių;
 4. Valykite akinius tik specialiomis akinių valymui skirtomis priemonėmis ( servetėlės, skysti valikliai). Nenaudokite kitų valymo priemonių. Plastikinių lęšių nepatartina valyti sausai;
 5. Akinius nusiimkite ir užsidėkite abiem rankomis laikydami už akinių kojelių – tai apsaugos juos nuo rėmelio deformacijų.
 6. Periodiškai patikrinkite ar teisinga akinių forma ir nešiojimo padėtis
 7. Saugokite akinius nuo mechaninių pažeidimų. Neleiskite kitiems naudotis jūsų akiniais, tai gali juos pažeisti;
 8. Jeigu nešiojant akinius jaučiate nepatogumus arba matote blogiau, kreipkitės į optikos salonų darbuotojus ar gydytojus oftalmologus;
 9. Saugokite akinius nuo mažų vaikų;
 10. Nenaudokite akinių kaip apsaugos priemonės (pvz., virinimo darbams, dirbant su kenksmingomis medžiagomis);
 11. Saugokite akinius nuo aukštos temperatūros, nepalikite karšto oro susitelkimo vietose (pvz., pirtyje, automobilyje, prie orkaitės, įjungto plaukų džiovintuvo ir pan.). Staigūs temperatūros svyravimai gali pakenkti akinių lęšiams ir rėmeliui;
 12. Nešiodami akinius venkite tiesioginio kontakto su cheminėmis medžiagomis, pvz., plaukų lakas ir pan.

 

Progresiniai akiniai –  adaptacijos garantija

Mes laikomės etiškos pirkimo politikos ir siekiame sukurti palankiausias garantijas savo klientams.

Ortoptikos centro klientai pasirinkę šiuolaikišką sprendimą ir įsigiję progresinius akinius turi teisę į adaptacijos garantiją. Naujausios technologijos, kurios yra naudojamos gaminant progresinius lęšius leidžia sumažinti pripratimo laiką iki minimumo.

Mūsų adaptacijos garantija progresiniams lęšiams suteikia 30 dienų laikotarpį per kurį spėtumėte prisitaikyti prie naujų lęšių, ypač jei pasikeitė jūsų receptas, ir susikurti naujus matymo įpročius, kurie padėtų pajusti progresinių akinių nešiojimo komfortą.

Jeigu susiduriate su sunkumais adaptacijos metu, prašome atvykti per 30 dienų į Ortoptikos centrą, kad galėtumėme jus pakonsultuoti kaip greičiau ir lengviau priprasti prie progresinių akinių.

Jei per šias 30 dienų nuo įsigijimo manote, kad progresiniai lęšiai neatitinka jūsų lūkesčių, turite teisę juos keisti į kitą sprendimą.

Išsamesnės informacijos teiraukitės bet kuriame iš mūsų optikos salonuose.